Athletic Awards

 

Colonial Heights High School 

Boys/Girls Swim & Dive

Region 3A and State Class 3 Results

 Girls

Aubrey Rowe

  • 4th Region 200yd Medley Relay
  • 4th Region 50yd Freestyle
  • 4th Region 500yd Freestyle
  • 4th Region 200yd Freestyle Relay
  • State Qualifier (All 4 Events)

Madison Grubb

  • 4th Region 200yd Medley Relay
  • 4th Region 100yd Breaststroke
  • 5th 200yd IM
  • State Qualifier (All 3 Events)                               

Alexia Light

  • 4th Region 200yd Medley Relay
  • 4th Region 200yd Freestyle Relay
  • State Qualifier (Both Events)                    

Maria Elena Smith 

  • 4th Region 200yd Medley Relay
  • 4th Region 200yd Freestyle Relay
  • State Qualifier (Both Events)                                      

Abigail Proffitt

  • 4th Region 400yd Freestyle Relay
  • State Qualifier                           

Grace Riddle

  • 4th Region 400yd Freestyle Relay
  • State Qualifier                       

Kathryn Davis

  • 4th Region 400yd Freestyle Relay
  • State Qualifier

Avery Brockwell

  • 4th Region 400yd Freestyle Relay
  • State Qualifier

Claudia Miles

  • 4th Region 200yd Freestyle Relay
  • State Qualifier

Boys

Christian Kaseloo

  • 2nd Region 500yd Freestyle
  • 3rd Region 200yd Medley Relay
  • 3rd Region 200yd Freestyle Relay
  • 4th Region 200yd Freestyle
  • State Qualifier (All 4 Events)

Christian Knight

  • 3rd Region 200yd Medley Relay
  • State Qualifier

Austin Marks

  • 3rd Region 200yd Medley Relay
  • 4th Region 100yd Breaststroke
  • State Qualifier (Both Events)

Christopher Kiser

  • 3rdRegion 200yd Freestyle Relay
  • State Qualifier

Barrett Smith

  • 3rd Region 200yd Medley Relay
  • 3rd Region 200yd Freestyle Relay
  • State Qualifier (Both Events)
 
 Colonial Heights High School   Boys/Girls Swim & Dive Region 3A and State Class 3
 

Colonial Heights High School 

Wrestling/Indoor Track

Region 3A and State Class 3 Results

Wrestling

Jacen Fowlkes (160 LB)

  • Region 3A Champion
  • Class 3 State Runner-Up

Preston Thayer (120 LB)

  • 2nd Place Region
  • 6th Place State

Lance Bass (106 LB)

  • 3rd Place Region
  • 5th Place State

Tristian Echols (170 LB)

  • 2nd Place Region
  • State Qualifier

Kameron Stridiron(126 LB)

  • 5th Place Region

Colby McNew (138 LB)

  • 5th Place Region

Girls Indoor Track

Kiara Solice (Shot Put)

  • 4th Place Region
 
Kiara Solice (Indoor Track)
 

 

 CHHS Winter 2017-18 Athletic Awards


 Lorenzo Minter, MJ McNeil, Ellen McCoy, Margaret McCoy, Winter 2017-18 Athletic Awards
 M.J. McNeil
Honorable Mention
All Region
 Ellen McCoy
2nd Team
All Region
Margaret McCoy
Honorable Mention
All Region
 Lorenzo Minter
2nd Team
All Region